

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.4 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 5.6 MΩ |
| Power Rating | 63 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 11050
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00812 | $0.08120 |
| 50 | $0.00595 | $0.29750 |
| 100 | $0.00436 | $0.43600 |
| 500 | $0.00405 | $2.02500 |
| 1000 | $0.00376 | $3.76000 |
| 3000 | $0.00305 | $9.15000 |
| 5000 | $0.00248 | $12.40000 |
| 10000 | $0.00128 | $12.80000 |
